Dystans społeczny – odporność na kryzys w relacjach towarzyskich

Jak każdy stan wyjątkowy, obecna sytuacja to właściwe podłoże dla zmartwień, lęków i niepewności: kiedy możemy wrócić do naszego „normalnego” życia? Jak będzie wyglądało moje życie po pandemii? Co się stanie, jeśli zostanę zarażony lub moi rodzice i przyjaciele zachorują?

Sprawdź: Przychodnie Bydgoszcz Fordon

Podstawowa kwestia – zachowaj spokój. To zupełnie normalne, że przechodzą nam takie myśli w sytuacji kryzysowej. Troska o własne zdrowie, o naszą rodzinę i przyjaciół to rzecz normalna. Ci, którzy wiedzą, dlaczego dystans społeczny jest istotny, łatwiej zniosą brak bliskości i towarzystwa. Psychologowie podkreślają, że ważne jest również akceptowanie negatywnych uczuć. Brzmi to paradoksalnie: jeśli pozwolisz sobie na poczucie słabości i bezbronności, zyskasz siłę.

Jest różnica między “sam” a “samotny”. Wiele zależy od tego, jak postrzegamy naszą obecną sytuację i jak sobie z nią radzimy. Czy czujemy się odizolowani i samotni z powodu braku kontaktu? W przypadku osób, które żyją samotnie i są podatne na depresję, niezwykle ważne są rozmowy. Obecna technologia pozwala nam nie tylko rozmawiać przez telefon, ale również przez kamerę – i to w kilka osób. Robiąc regularnie takie “konferencje”, jesteśmy sobie w stanie poradzić z uczuciem samotności.

Previous post Jak w pełni wykorzystać “dzień otwarty” przy sprzedaży swojego domu
Next post Jak uniknąć narastania starych długów handlowych?