Jak idzie walka z grypą w biznesie

Grypa może być przykrym doświadczeniem – charakteryzującym się silnymi bólami, dreszczami, wysoką gorączką, kaszlem, katarem i chęcią pozostania w łóżku do czasu, gdy choroba dobiegnie końca. Ale czy wiesz, że grypa może być również przykrym doświadczeniem dla firm? Czy jesteś przygotowany, jeśli twoi pracownicy zachorują? Czy masz odpowiednie zasoby, aby chronić swoje miejsce pracy przed grypą? Niezależnie od wielkości i rodzaju działalności, planowanie teraz może wprowadzić strategie, które pomogą chronić Twoją firmę i pracowników w okresie grypy.

Z liczbowego punktu widzenia grypa niszczy biznes podobnie jak ludzkie ciało. A pracownicy z chorymi dziećmi mogą spowodować stratę średnio od 11 do 73 godzin pracy. Te stracone dni robocze powodują co roku ponad 7 miliardów dolarów utraconych zarobków.

Co więc jako właściciel lub lider firmy możesz zrobić, aby zmniejszyć ekonomiczne skutki grypy i chronić zdrowie swoich pracowników?

Poinformuj swoich pracowników o tym, czym jest grypa, jakie są jej objawy i sposoby leczenia, a także zapewnij dane, które pozwolą rozwiać mity.

Daj przykład, zaszczep się i zachęcaj do tego swoich pracowników. Silne przesłanie kierownictwa, że ​​szczepienia są zalecane przez ministerstwo dla wszystkich osób powyżej 6 miesiąca życia, może zachęcić pracowników do zaszczepienia się. Zaproponuj możliwość skorzystania z kliniki na miejscu lub rozważ przyznanie pracownikom czasu wolnego na szczepienia. Sprawdź: Darmowe szczepienia Covid

Zachęcaj pracowników do pozostania w domu, jeśli są chorzy. Jeśli to możliwe, pozwól pracować zdalnie. Wielu pracowników ma poczucie winy z powodu nieobecności fizycznej w biurze. Czas choroby (dla firm, które go oferują) jest przeznaczony właśnie z tego powodu: aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób lub infekcji. Przypomnij pracownikom, aby wykorzystali nagromadzony czas, jeśli uważają, że mają grypę.

Poinformuj swoich pracowników o dobrych praktykach higienicznych, w szczególności o kaszlu, kichaniu do wnętrza łokcia, częstym myciu rąk i stosowaniu środka odkażającego do rąk, jeśli mycie rąk nie jest możliwe. Zapewnij środki na środowisku pracy: chusteczki higieniczne, bezdotykowe kosze na śmieci, mydło do rąk, odkażacz do rąk, środki dezynfekujące i jednorazowe chusteczki do czyszczenia powierzchni roboczych.

Previous post Kim jest groomer?
kobieta w makijażu permanentnym Next post Mikropigmentacja, czyli makijaż permanentny