Kim jest groomer?

Zawód groomera budzi od niedawna duże zainteresowanie. Na polskiej mapie pojawia się coraz więcej profesjonalnych gabinetów poświęconym pielęgnacji psów. Groomer to przede wszystkim psi fryzjer, ale nie tylko. Oprócz wszelkich zabiegów upiększających sierść, odpowiedzialny jest również za kosmetykę oczu i uszu, obcinanie pazurów oraz za prawidłowe mycie zębów. W profesjonalnych gabinetach pracują certyfikowani groomerzy, z ogromną wiedzą. Na przykład psi fryzjer Chełmno ma na swoim koncie wiele certyfikatów z różnych kursów oraz wieloletnie doświadczenie w zawodzie.

Jaka powinna być osoba pracująca w psim salonie?

Co jest najważniejsze w zawodzie groomera? To, aby kochać psy, mieć poczucie estetyki oraz zdolności manualne. Nie każdy pies grzecznie stoi na stole fryzjerskim podczas trwania zabiegu, dlatego liczy się indywidualne podejście do zwierzęcia oraz cierpliwość. Oprócz tego, psiemu fryzjerowi przyda się również w pracy, umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu z drugim człowiekiem. Groomer powinien potrafić rozwiać wszelkie obawy właściciela psa i udowodnić mu, że jest godny zaufania. Bardzo ważne, aby psi fryzjer charakteryzował się wrażliwością i empatią w stosunku do zwierząt. Groomer nie może wykonywać swoich obowiązków z przymusu, a z zamiłowania.

Salony groomerskie oprócz wykonywanych usług pielęgnacyjnych, oferują także fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji psa, a także pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków. Dlatego bardzo istotna jest wiedza, którą posiada groomer. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty i rozwiązania, a więc psi fryzjer powinien na bieżąco się dokształcać. Praca ze zwierzętami wymaga ogromnej pasji oraz poświęcenia wolnego czasu na edukacje i praktykę.

Previous post Nie powinieneś cierpieć z powodu trądziku
Next post Jak idzie walka z grypą w biznesie