Jak ubiegać się o zwrot podatku z Holandii

Co to jest referencja podatkowa

Numer referencyjny podatku to dokument zawierający informacje na temat konkretnego podatku. Można go wykorzystać do różnych celów, w tym do ubiegania się o zwrot podatku.

Numer referencyjny podatku może być wykorzystany do ubiegania się o zwrot podatku zapłaconego w Holandii. Ten dokument może być również wykorzystany, gdy rozliczasz się z podatków w Stanach Zjednoczonych i musisz udowodnić, że zapłaciłeś tam podatki.

Referencje podatkowe nie są wymagane przez prawo, ale zapewniają większy spokój, jeśli chodzi o składanie podatków lub wnioskowanie o zwrot pieniędzy od rządu.

Jak ubiegać się o zwrot podatku z Holandii

Holandia ma bardzo prosty i bezpośredni proces ubiegania się o zwrot podatku. Możesz ubiegać się o zwrot holenderskich podatków, przesyłając poniższy formularz. W przypadku pytań dotyczących tego procesu prosimy o bezpośredni kontakt z Ministerstwem Finansów. Jeśli nie masz pewności, czy kwalifikujesz się do zwrotu podatku, możesz również sprawdzić, czy Twój kraj ma umowę z Holandią, która pozwala Ci się o niego ubiegać. z powrotem. Ten formularz jest ważny w następujących krajach: Belgia, Bułgaria, Republika Czeska, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy (z wyjątkiem Saary), Grecja (z wyjątkiem wysp Morza Egejskiego i Krety), Węgry Irlandia Włochy Luksemburg Malta Polska Portugalia Rumunia Słowacja Słowenia Hiszpania Szwecja Wielka Brytania.

4 kroki procesu ubiegania się o zwrot podatku z Holandii

Holenderski proces zwrotu podatku różni się nieco od amerykańskiego. Ma cztery stopnie zamiast trzech. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza, który jest dostępny na stronie holenderskiego urzędu skarbowego.

Następnym krokiem jest przesłanie wniosku i dokumentów uzupełniających do holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych i Ubezpieczeń (AFM). Po przesłaniu aplikacji otrzymasz list od AFM, w którym poinformowany zostaniesz, że otrzymali oni Twoją aplikację i że aktualnie ją przetwarzają.

Trzecim krokiem jest oczekiwanie na list potwierdzający zwrot pieniędzy od AFM, który zostanie wysłany po uzyskaniu zatwierdzenia. Ostatnim krokiem jest wysłanie listu potwierdzającego zwrot pieniędzy wraz z kopią wyciągu bankowego pokazującego, ile pieniędzy zostało pobranych z Twojego konta i ile pieniędzy zostało zwróconych przez AFM.

Previous post 5 przepisów na pyszne gorące kanapki, które urozmaicą Twój lunch
Next post Ruch Żywności Regeneracyjnej i jak zmienia sposób, w jaki radzimy sobie ze stresem